יום רביעי, 19 באוגוסט 2009

קידום אתרים SEO


קידום אתרים אורגני רקע כללי


כאשר אנו מדברים על קידום אורגני SEO אנו מתייחסים למספר מנועי חיפוש גדולים: Yahoo ,Bing ,Google. חברות אלו שולטות בעולם החיפוש כמעט באופן מוחלט.
לאחרונה הודיעה ענקית התוכנה מיקרוסופט על רכישה של ענקית חיפוש אחרת Yahoo. עכשיו נשאלת השאלה מדוע תאגיד ענק כמו מייקרוסופט משקיע 44.6 מיליארד דולר ברכישה של Yahoo. התשובה כמובן היא כסף. מיקרוסופט רואה בשוק החיפוש ומתן השירותים המקוונים כשוק בעל פוטנציאל צמיחה גבוה.
בעבר הלא רחוק נעשו מספר ניסיונות מצד ענקית התוכנה מרד מונד להשיב מלחמה כנגד GOOGLE אולם, ניסיונות אלו לא הצליחו בלשון המעטה.
כיום, ניתן לומר כמעט בוודאות ששוק החיפוש נשלט על ידי ענקית החיפוש העולמית GOOGLE. מה שהופך את מנוע החיפוש שלה לחשוב ביותר בעבורנו כצרכני מידע וכמקדמי אתרים.
מחקרים מראים כי קיימת עלייה מתמדת בשימוש במאגרי מידע כאלה ואחרים. עלייה זאת באה לידי ביטוי בנושאים רבים בינהם: בדיקת מחירים, ביקורת מוצרים, מידע רפואי, יעוץ רפואי, צרכנות אקטואלית, אקדמיה, למידה, קניות שיווק וכולי.
למה גוגל ומה החשיבות שלו?
מנוע החיפוש של גוגל פועל על פי אלגורתים (עליו נרחיב את הדיון בפוסט מיוחד). אלגוריתם זה אינו ידוע וקיימות ספקולציות רבות על תפקידיו ועל צורת העבודה שלו. מה שכן ידוע זה שקיימים יותר מ-200 משתנים המשפיעים על קידום אתרים ועל מיקומם בתוצאות החיפוש של גוגל.
קידום אתרים אורגני אנשי SEO ו PPC עובדים על מנת לקדם אתרים ברשת האינטרנט . המטרה המרכזית בקידום אתרים מקצועי היא להגיע למיקום רלוונטי במנועי החיפוש. מיקום רלוונטי במקומות הראשונים ובדף הראשון. מבטיחים לבעל האתר חשיפה לקהל לקוחות ענק. ואילו מנגד מיקום נמוך בדירוג התוצאות מבטיח כמעט תמיד אי חשיפה אשר פוגעת באתר ובתפקודו ככלי להעברת מידע ו או להכנסת רווחים.
בפוסטים הבאים נדבר על:
1. צעדים מרכזיים בקידום אתרים אורגני.
2. נציג כלים לקידום אתרים.
3. נדבר על חשיבותם של קישורים.
4. מהו
http://www.actv-tec.co.il/
PAGE RANK ממה הוא מורכב ומה חשיבותו.

להתראות בקרוב.

תגובה 1:

קידום אתרים אמר/ה...

אבל הם לא באמת רכשו אותם בסוף, או שכן? לכאן או לכאן - מישהו באמת יכול על גוגל? פייסבוק בראוותנותם מתכוונים להכריז מלחמה באמצעות דפדפן חדש. שירות האימייל אותו הבטיחו לא זכה לראות אור יום והוכיח עצמו כפיקציה - אגב, מישהו בכלל יודע באיזה שירות היה מדובר אחרי כל הבאזז התקשורתי חסר התכלית הזה?