יום שלישי, 3 באוגוסט 2010

שימוש בענן תגים -מה היתרונות או החסרונות מבחינת SEO

ענן תגים -רקע כללי

ענן תגים - הוא בעצם מערך קישורים המפנה משתמשים לקטגוריות או עמודים בנושא מסויים. תגים באים לעזור לקוראים בנגישות ומציאת מידע באתרי אינטרנט- ענן התגים נמצא במרבית המקרים ב- SIDEBAR כאשר הגולשים מקליקים על מילות מפתח לנושאים המופיעים בבלוג או באתר ואותם הם מעונינים לקרוא. ענן התגים מהווה סוג של אינדקס לגולש ומאפשר חסכון בזמן. 

חסרונות בתוסף ענן תגים


  • ענן תגים אמור לסייע לגולש למצוא מידע בתוך אתר אינטרנט תוך כדי חסכון בזמן. כיום, יש תוספים אחרים מהירים יותר ולא פחות טובים: חיפוש, קטגוריות,פוסטים אחרונים ועוד.

  • ככול שנעשה שימוש ביותר תגים כך גדל הסיכוי שגוגל יחשיב את האתר כאתר שעושה שימוש פסול במילות מפתח.

  • תוספים מסוג פלאש שמערבלים את התגים נראים מצוין למשתמש אבל אין להם ערך אמיתי מבחינת SEO.

  • ענן תגים יכול להשפיע בצורה לא טובה על מבנה הקישורים הפנימי באתר האינטרנט או הבלוג ולפגוע בחלקות PR נכונה או מדוייקת.
יתרונות בתוסף ענן תגים

  • שימוש בענן תגים מעוצב יוצר מראה מיוחד לבלוג

  • שימוש בענן תגים יכול לפזר את PR לשאר האתר

  • שימוש בענן תגים מאפשר לגולשים להגיע למידע באתר בלחיצת כפתור
סיכום והמלצות

תג הוא בעצם קישור-לתוכן בתוך אתר אינטרנט או בלוג מקצועי. המטרה היא ליצור מערכת תגים שתאפשר לגולש לצרוך מידע ואינפורמציה בצורה מהירה וחכמה. בפועל מרבית התוספים יוצרים יותר בעיות מאשר תועלת. הבעיות הן כאמור: קיבוץ יתר של מילות מפתח, חלוקה לא טובה של קישורים פנימיים וחוסר שליטה על זרימת PR באתר. לכן מומלץ לא להשתמש בתוסף מסוג ענן תגים אלא בתוסף המציג קטגוריות. כמו כן, אם כבר נעשה שימוש בתוסף מסוג זה, יש לוודא כי לא נעשה שימוש מוגזם במילות מפתח.


שימוש בענן תגים כחלק מתהליך קידום אתרים מקצועי

תגובה 1:

Ori אמר/ה...

ענן תגיות פוגע במיקוד ביטויי המפתח של האתר, או הבלוג.. אם תסתכל תראה שיש ענני תגיות שפשוט קטסטרופלי, ניתן להשתש בענן תגיות כזה אך חשוב לשמור על ספר היררכי של ביטויי וקירבה ביניהם..